360 VR video

Using GoPro Hero cameras and specialized software we create 360 ° virtual reality films. The technology's advantage is a possibility to change a viewpoint in any way while watching a movie. In the 360 degree standard it is possible to film almost any place (also from the air, with a drone), indoor space or object. In our realizations we focus on immersion. We want a user feel like in the center of a movie, taking part in the action.

Animacje VR

Animacje VR pomagają przedstawić oraz zrozumieć procesy i sytuacje których w rzeczywistości nie jesteśmy w stanie doświadczyć. Wirtualna rzeczywistość pozwala nam zanurzyć się w przestrzeni w żaden inny sposób nie dostępnej. 

W przedstawionej krótkiej kompilacji animacji 3d prezentujemy animację o tematyce medycznej powstałej w ramach projektu United-Digitals.com. Odnajdziemy tam klasyczną animację 3d, nagrania 360 oraz nagrania połączone z animacją i postprodukcją VR.


Jak pracujemy?

Zaczynamy od pytania jaki cel i jaką potrzebę ma wypełnić planowana produkcja filmu 360. Zespół kreatywny przeprowadza wywiad z klientem, wspomaga doświadczeniem w zakresie nagrań, specyfiki materiałów, montażu, postprodukcji i co równie ważne, wrażeń jakich może doświadczyć odbiorca. Opracowujemy scenariusz filmu, a następnie realizaujemy zdjęcia. Wstępnie łączymy materiał 360 w celu oceny i selekcji. Konsultujemy pomysły na docelowy montaż oraz postprodukcję. Kolejnie następuje etap stitchowania (łączenia) oraz maskowania wyselekcjonowanych materiałów video 360, montaż i postprodukcja. W procesie akceptacji wprowadzamy ostateczne poprawki i przekazujemy materiał końcowy. Jeżeli jest taka potrzeba pomagamy w publikacji filmu na kanale You Tube lub innych portalach społecznościowych. 

Filmy 360 inaczej nazywane sferycznymi pomagają naszym klientom:
- prezentować miejsca niedostępne, jak np. wnętrze kopalni czy zamknięty teren budowy
- prezentować produkty w zupełnie nowy sposób
- prezentować bardziej realnie inwestycje budowlane
- prezentować w bardziej atrakcyjny sposób obiekty turystyczne
- edukować

Do nagrań używamy różnych konfiguracji kamer go pro, rigów, sprzętu nagraniowego. Materiał wyjściowy renderujemy w rozdzielczości 4K. Obraz jest dostosowany do wszystkich platform umożliwiających odtwarzanie filmów 360. Niejednokrotnie materiały video 360 łączymy z animacją sferyczną, wzbogacając warstwę wizualną i informacyjną.

Filmy 360 możemy oglądać za pomocą gogli VR takich jak Gear VR, HTC Vive, Oculus Rift oraz budżetowych rozwiązań w postaci Google Cardboard, które przy użyciu zwykłego smartphona pozwalają na stworzenie prostego headsetu VR. Co bardzo ważne filmy 360 są wspierane przez portale Youtube, Facebook, Twitter, Vimeo oraz większość platform do przechowywania i udostępniania materiałów video.

Film 360 to z jednej strony materiał promocyjny, który można publikować szeroko w sieci lub prezentować na spotkaniach biznesowych. Z drugiej strony to świetna atrakcja podczas spektakularnych eventów. To także znakomity wabik, chętnie wykorzystywany na targach. Zamieniając klasyczną zabudowę stoiska w ściany złożone z ekranów LED lub ekranów bezszwowych możemy pokazać obraz widziany przez użytkownika VR pozostałym gościom. Przy takiej konfiguracji wokół stoiska zawsze robi się tłoczno, a to świetna okazja do rozmów. Dzięki kompleksowej ofercie Berrylife, możemy zorganizować całość przedsięwzięcia.

 


Zapis filmowy w technologii 360 z Traktu Królewskiego w Krakowie, od Placu Matejki do Wzgórza Wawelskiego. Film 360 to możliwość prezentacji miejsc oraz przestrzeni atrakcyjnych turystycznie. Oglądającym pozwala podjąć decyzję o odwiedzeniu miejsca realnie lub na sentymentalny powrót do odwiedzonych już miejsc.


Pelne uroku panoramy 360 z Czarnogory i Chorwacji. Video 360 to świetne ułatwienie wyboru destynacji turystycznej. Rozglądając się w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości umożliwiamy poznanie miejsc nie odwiedzonych do tej pory. To świetny sposób prezentacji hoteli, pensjonatów, atrakcji turystycznych.

  +48 12 345 58 03

   biuro@berrylife.pl